Naše služby Dovolte mi, abych Vás seznámil s nabídkou činností firmy Petr Hlavsa – služby BOZP.

Nejprve výčet hlavních činností, které nabízíme:

  • poradenství BOZP
  • dokumentace
  • šetření pracovních úrazů
  • školení BOZP
  • školení řidičů
  • zastupování při kontrolách
  • činnost OZO v prevenci rizik

 

Nyní stručný komentář k jednotlivým činnostem:

 

Poradenství BOZP
Tato slova nejlépe popisují to, co můžeme klientovi zodpovědně nabídnout. Bezpečnostní technik v jakémkoli vztahu k firmě (zaměstnanec nebo externista) je skutečně pouze poradní orgán, který má zaměstnavateli dopomoci ke správnému rozhodnutí v oblasti BOZP. Některé firmy z oboru vsázejí na neznalost legislativy a nabízejí klientům službu ve smyslu: „my převezmeme odpovědnost za BOZP a Vy se již nemusíte o nic starat.“ Povinnost zajistit na pracovišti bezpečnost a ochranu zdraví a života zaměstnanců je pouze a výhradně na zaměstnavateli a nelze ji přenášet na další subjekt. My nebudeme rozhodovat za Vás, ale uděláme vše proto, aby Vaše rozhodnutí bylo správné a v souladu s požadavky předpisů. Toto zajišťujeme mimo jiné poradenskou linkou po dobu 24 hodin denně a v případě potřeby osobní návštěvou na pracovištích klientů.

 

Dokumentace
Zakládáme si na srozumitelnosti naší dokumentace, která je zpracována výhradně na míru a podle potřeb klienta. Základem je směrnice BOZP, která je doplněna o všechny prováděné profese podle předmětu činnosti. Zásadně se vyhýbáme univerzálním dokumentům, kde se mění pouze hlavička se jménem klienta. Pravidelnou aktualizací udržujeme dokumentaci v souladu s legislativou.

 

Šetření pracovních úrazů
Zaměstnavatel má povinnost pracovní úraz nejen zaevidovat, ale i vyšetřit příčiny a přijmout opatření proti jeho opakování. Již při samotné evidenci úrazu dochází (např. z neznalosti) k nepřesnostem, které se pak projeví při jednání s pojišťovnou, kdy se tato brání vzhledem k chybám v šetření úraz odškodnit. Další komplikace přicházejí u případného šetření úrazu Inspektorátem práce, kde jsou za chyby v evidenci udělovány velmi vysoké pokuty. Proto nabízíme pomoc s evidencí a šetřením úrazu, aby byly splněny všechny požadavky předpisů.

 

Školení zaměstnanců BOZP

Součástí povinností zaměstnavatele k zaměstnancům je pořádání školení BOZP. Základem tohoto školení jsou osnovy, které zpracováváme na míru klientovi, podle vyhodnocení rizik. Zároveň upozorňujeme klienta na požadavek zákona, že obsah a četnost školení si stanovuje zaměstnavatel sám. Nevnucujeme tedy klientovi náš časový harmonogram školení, ale necháváme na něm, aby si určil, jak často toto školení zaměstnancům dopřeje. Musí to však umět obhájit před kontrolním orgánem. Délku periody školení pouze doporučujeme.

 

Školení řidičů
Provádíme školení řidičů tzv. referentských vozidel. To znamená řidičů, kteří nepotřebují profesní průkaz (zde pak musí školení provádět oprávněná autoškola). Pro naše potřeby spolupracujeme se špičkovým lektorem, který vyučuje i na Dopravní akademii, jedné z nejuznávanějších institucí v tomto oboru. Tím je dána vysoká kvalita a můžeme tak zaručit, že školení splní svůj význam a řidiči si odnesou mnoho cenných informací o silničním provozu.

 

Zastupování klientů při kontrolách
Nabízíme účast a spolupráci při nahlášených kontrolách. Nechceme klienty podceňovat, ale vycházíme z našich zkušeností s těmito kontrolami. Pokud má kontrolní orgán nějaké požadavky, můžeme rychleji zareagovat a v některých případech na poslední chvíli i něco zachránit. Pokud jsme již pro klienta něco dělali (např. dokumentaci), pak u těchto kontrol obhajujeme i svoji vlastní práci.

 

Činnost odborně způsobilé osoby v prevenci rizik (OZO)
Podle zákona č. 309/2006 Sb. musí zaměstnavatel provádět úkoly v prevenci rizik pouze prostřednictvím OZO. Toto platí při počtu zaměstnanců 25 a vyšším. Přestože výše uvedený zákon požaduje tuto způsobilost do 5 let od začátku platnosti, tj. do 31.12.2011, tak naše firma splňuje tento požadavek již od listopadu 2008. „Do 25 zaměstnanců může úkoly v prevenci rizik provádět zaměstnavatel sám, má-li k tomu potřebné znalosti“ - citace zákona č. 309/2006 Sb. Nikde však není definován pojem „potřebné znalosti“. Proto nabízíme spolupráci i menším firmám, které chtějí mít splněny všechny povinnosti v oboru BOZP s odbornou zárukou.

 

Děkuji za Váš čas, který jste věnovali této nabídce a těšíme se na možnost ukázat Vám naše služby v praxi.

 

S pozdravem
Petr Hlavsa
majitel firmy

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení