Zpracování agendy formou elektronické databáze

Přidáno: 2. 5. 2018 16:03:51

02 Květen 2018

Jak již bylo uvedeno na úvodní stránce, chystáme spuštění projektu počítačového zpracování agendy bezpečnosti práce. V současné době vrcholí jednání s autorem o nastavení a spuštění projektu. Více informací v následujícím článku.

Vedete agendu bezpečnosti práce a požární ochrany ve vaší firmě? A zkusili jste někdy spočítat, co všechno to obsahuje? Vstupní a periodická školení zaměstnanců a vedoucích zaměstnanců, revize a kontroly technických zařízení, technická prohlídka vozidel, evidence osobních ochranných pracovních prostředků, evidence pracovních úrazů, vyhodnocení rizik a přijetí opatření, kategorizace prací, lékařské prohlídky zaměstnanců (vstupní, periodické, mimořádné, výstupní), prověrky BOZP, prohlídky hasicích přístrojů a požárních hydrantů a mnoho dalších věcí. Každá akce má svou periodu opakování. A k tomu všemu to důležité slovo: PROKAZATELNOST. Každá činnost musí být nějakým prokazatelným způsobem doložena. Zdá se vám to složité a nepřehledné?

 

A nyní si představte systém, který vám vaši činnost velmi usnadní. Jedná se o databázi, která obsahuje všechny potřebná data pro zpracování této agendy. Na začátku je obsáhlá práce, kdy musíte do systému vložit všechna data. Následně můžete začít využívat všechny výhody systému:


1. Všechna data jsou přehledně soustředěna na jednom místě.

 

2. Tam, kde je to třeba se data automaticky přenášejí. Příklad: Chcete vyplnit formulář k lékařské prohlídce. Zadáte pouze jméno zaměstnance a systém sám doplní z databáze potřebná data (datum narození, prováděné činnosti, druh prohlídky apod.)

 

3. Ke všem vloženým údajům lze nastavit periodu opakování a upozornění. Na začátku období (např. kalendářního měsíce) dostanou určení pracovníci emailovou zprávu, která je upozorní na nadcházející události. Revizní technik elektro dostane soupis zařízení, kterým v nadcházejícím období končí platnost revize. Vedoucí autodopravy dostane seznam vozidel, která musí projít technickou prohlídkou. Vedoucí zaměstnanci dostanou informaci o tom, který zaměstnanec musí na školení nebo lékařskou prohlídku apod.

 

4. Bezpečnostní profily jednotlivých činností. Definujete profil činnosti z hlediska bezpečnosti práce a tento profil propojíte s konkrétním pracovníkem. V databázi se u pracovníka automaticky objeví požadavek na školení, lékařskou prohlídku, osobní ochranné pracovní prostředky a další požadavky potřebné pro uvedenou činnost.

 

5. Systém velmi usnadní identifikaci rizik a přijatá opatření proti jejich působení. Vyhodnocená rizika a přijatá opatření jsou pro větší přehlednost automaticky přenesena do profilu činnosti. Seznámení pracovníků s rizikem a opatřením je mnohem snadnější.

 

6. Přehled právních předpisů, vnitřních předpisů a všech vedených formulářů a záznamů.

 

7. Evidence pracovních úrazů s přímým tiskem do příslušného formuláře.

 

8. Vytváření osnov a prezenčních listin ke školení.

 

9. Přehledné rozdělení odpovědnosti.

 

10. Jednoduchá evidence zaměstnanců.

 

 A mnoho dalších možností využití.

 

 

Připravujeme dvě varianty:
 

A. Vložení dat a jejich správu bude provádět sám klient. Cena bude zahrnovat přístup k databázi za jedno přihlašovací jméno.
 

B. Zadání dat a správu databáze provedeme podle podkladů klienta. Podklady pro aktualizaci bude klient dodávat správci databáze ve smluvených intervalech. Klientovi bude jednorázově fakturováno vložení dat do systému, měsíčně pak poplatek za přístup do systému a správa dat.
• Poplatek za přístup do systému je dán počtem přihlašovaných osob.
• Poplatek za zadání dat do systému a jejich správu je závislý na množství dat.
 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení