Workshop BOZP21 malé ohlédnutí

Přidáno: 23. 11. 2023 08:31:29

23 Listopad 2023

Workshop BOZP21 se pomalu ale jistě stává tradičním uzavřením dalšího roku osvěty a vzdělávání v oblasti BOZP. A opět splnil svůj účel. Nové informace + nové kontakty = nové příležitosti, jak posunout bezpečnost práce dopředu. Děkujeme všem účastníkům i zástupcům prezentujících firem za skvělou atmosféru.

V pátek 10. 11. 2023 se konal již druhý workshop BOZP21. Již první ročník jsme pořádali jako poděkování účastníkům našich seminářů za jejich přízeň a věrnost. Mezi účastníky se však objevilo i značné množství nových tváří. Druhým ročníkem jsme si trochu zkomplikovali situaci. Zvolený termín byl obklopen spoustou jiných akcí, takže jsme se přetahovali o zájem návštěvníků s veletrhem A + A v Düsseldorfu, konferencí BOZP v roce 2024 nebo mezinárodní vědeckou konferencí Aktuálne otázky bezpečnosti práce. O to více nás těší účast všech návštěvníků. I přes velkou konkurenci jiných akcí se v Zichovci sešlo více lidí než v minulém roce. Pohled do zaplněného sálu místního společenského centra byl pro organizátory akce tou nejlepší odměnou za všechny starosti s přípravou celé akce. Také nás těší kladné ohlasy zástupců prezentujících firem. Kromě osvědčených značek se představilo i pár nováčků a diváci je přijali s velkým nadšením. Velkému zájmu se těšil stánek firmy Atrium group, která se zabývá poradenstvím při odškodňování pracovních úrazů. Znovu však potvrdili známou skutečnost, že pokud má být na konci odškodnění v maximální výši, musí být na začátku dobře provedené šetření úrazu a jeho dokumentace. Zejména při odškodnění vážnějších úrazů jde o velké peníze a každé slovo v dokumentaci úrazu má v konečném vyúčtování svoji cenu.

Na závěr workshopu jsme pro účastníky připravili malé překvapení. BOZP21 je hlavně o vzdělávání a osvětě. To znamená předávání rad a zkušeností. Zejména začínající bezpečáci několikrát vyjádřili názor, že by tyto užitečné rady bylo dobré sepsat. A od nápadu k jeho realizaci není u BOZP21 nikdy daleko. Proto jsme na workshopu mohli představit a pokřtít knihu „Deník bezpečáka". Tato kniha vznikla díky spolupráci s vydavatelstvím Gelton. Díky jejich laskavé pomoci jsme mohli „dát na papír" užitečné rady a zkušenosti s tím, jak by měl bezpečák fungovat. Text je proložený historkami, které na případech z praxe potvrzují popsanou teorii. Jsou to skutečné příběhy z autorova okolí. Nejde o stokrát převyprávěné příběhy z internetu. Celý dojem z knihy ještě umocňují roztomilé obrázky známého ilustrátora Luďka Schneidera. Každý obrázek je originál, který vznik pouze pro potřeby této knihy. Role kmotrů se ujali členové týmu BOZP21 a křtilo se samozřejmě pivem ze zdejšího pivovaru.

Děkuji kolegům z BOZP21 za spolupráci při vzniku této knihy. Také děkuji všem, kteří byli inspirací pro popsané zkušenosti a historky. Bez vás by nebylo o čem psát.

Knihu je možné objednat na emailové adrese petr@hlavsabozp.cz nebo v e-shopu nakladatelství GELTON.

Cena je 300 Kč vč. DPH + poštovné.

Obálka knihy

  Křest 1 Křest 2

 

 

 

 

Vernisáž 

Krátce po vydání se naše kniha dostala i do muzea. Na fotografii je část publikací, které vydalo nakladatelství GELTON. Je to hezký pocit, být v takové společnosti. Prezentace proběhla 28. 11. 2023 v Muzeu Stochov u příležitosti křtu knihy Vtipný rok Luďka Schneidera a zahájení výstavy jeho kreslených vtipů. I tuto publikaci si můžete objednat na e-shopu nakladatelství - odkaz zde. Charakteristické postavičky kreslených vtipů Luďka Schneidera jistě znáte z různých časopisů a knih. Jeho roztomilé kresby zdobí i knihu Deník bezpečáka. 

 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení