Prezentace projektu BOZP21 na konferenci Efektivita a investice v průmyslu 4.0

Přidáno: 5. 3. 2023 19:07:50

05 Březen 2023

Tým BOZP21 znovu vyráží do světa. Tentokrát se s námi můžete potkat na konferenci Efektivita a investice v průmyslu 4.0. Za náš tým bude přednášet kolega Petr Kurtin, ale budeme tam všichni. A spolu s námi i mnoho dalších osobností a firem z oboru.

Prezentace projektu BOZP21 na konferenci Efektivita a investice v průmyslu 4.0

Pojem Průmysl 4.0 na nás útočí již několik let. Co si však pod tímto pojmem máme představit? Podle Wikipedie je to označení pro současný trend digitalizace, s ní související automatizace výroby a změn na trhu práce, které s sebou přinese. S tímto pojmem je spojena i řada mýtů. Například, že levná lidská pracovní síla bude nahrazena drahým robotem. Právě vyvrácení tohoto mýtu bude věnována jedna z přednášek. Dalším tématem je koordinace činností člověk vs. stroj. A jak s tím souvisí bezpečnost? To je další mýtus. Nahrazení člověka robotem určitě neznamená, že (nyní si dovolím parafrázovat větu ze známého filmu) bezpečáci nebudou mít co žrát. Jen to bude jiná bezpečnost, než jsme byli dosud zvyklí. Proto s termínem Průmysl 4.0 přichází i BOZP 4.0. O těchto změnách v přístupu k zajištění bezpečnosti práce a ochrany zdraví bude mluvit náš kolega Petr Kurtin.

Více informací o konferneci naleznete na stránkách https://safety-forum.eu/. Zde naleznete i přihlašovací formulář. Při pohledu na seznam partnerů konference zjistíte, že budete ve velmi dobré společnosti. Záštitu nad akcí převzalo Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR.

Konference proběhne 16.3.2023 v nádherném prostředí Hotelu Čertousy, Bártlova 35/10, 193 00 Praha 9.

Těšíme se na setkání.

Tým BOZP21

 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení