Přednáška na téma uzavřené prostory

Přidáno: 2. 5. 2018 16:03:51

02 Květen 2018

Přednáška na kolokviu České asociace pro prevenci rizik na téma "Uzavřené prostory a BOZP".

Před šesti lety začala naše spolupráce s firmou, která téměř denně řeší problematiku práce v uzavřeném prostoru. První problém nastává již při samotném výkladu tohoto pojmu. Naše legislativa totiž neobsahuje definici pojmu „uzavřený prostor“. Většina pracovníků, kteří kdysi absolvovali například školení pro práci ve výškách, si dříve nebo později vzpomenou na údaj 1,5 metru a že od této hranice jsou nějaké povinnosti. V případě uzavřeného prostoru však tato hranice není dána. Při školení se ptáme, co pracovníci podle svého úsudku považují z hlediska bezpečnosti práce za uzavřený prostor. Zkuste si sami pro sebe na tuto otázku odpovědět. Často dostáváme odpovědi: nádrž, cisterna, kanalizační šachta apod. Tím se ale problém nebezpečně zjednodušuje! Problematika uzavřeného prostoru je výrazně obsáhlejší a představuje mnohá skrytá nebezpečí.

Postupně jsme společně s touto firmou vyladili školení pro práci v uzavřeném prostoru. Nyní nabízíme získané zkušenosti i ostatním firmám a odborné veřejnosti. Poslední prezentace proběhla 30. 3. 2017 před členy České asociace pro prevenci rizik při Znaleckém ústavu bezpečnosti a ochrany zdraví. Jedná se o renomovanou instituci v oblasti bezpečnosti práce. Velice si vážíme možnosti být jejími členy a považujeme to za významné ocenění naší práce. 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení